Köpük Masaj
Köpük Masaj

Köpük Masaj


KÖPÜK MASAJI NEDİR ?

Faydaları Nelerdir ?


  Türk hamam geleneğinde birinci aşama olan kese vücudun ölü deriden arınıp temizlenmesi için yapılan bir tür temizlik yöntemidir
Köpük masajındaki amaç ise tellakların keseden sonra vücudu sabun kullanarak kesenin bırakmış olduğu o yağ ve kiri vücuttan arındırmak , aynı zamanda köpüğün sağlamış olduğu kayganlıkla vücuda masaj uygulanarak vücudun rahatlamasını sağlamaktır.


  Köpük masajı diğer yağlı masaj türlerine göre biraz daha baskılı ve seri yapılan bir masaj türüdür. Asıl amaç baskılı bir masajla dokulara ulaşarak günün verdiği yorgunluk ve stres hissini ortada kaldırmaktır.
Köpük masajının ortalama süresi 15-20 dakikadır.


 Sağlıklı, pürüzsüz ve ışıl ışıl bir cilde sahip olmanın yolu düzenli kese yapmaktan geçiyor. Hamamlarda yapılan bir uygulama olarak akıllarda kalsa da kaliteli bir kese ile siz de banyonuzda kolayca yapabilirsiniz.


  Keseden en iyi sonucu almak için kullanılan kese büyük önem taşıyor. Çeşitli süngerler veya doğal lifler kese yapmak için uygun değil. En uygun malzeme ipekten üretilmiş özel keseler. İpek haricinde kullanılan malzemelerin ölü deriyi kaldırmada çok başarılı oldukları söylenemez. Cildinizi tahriş etmeden, kesenin sağladığı faydalardan yararlanmak istiyorsanız mutlaka kaliteli bir kese kullanın. 

 

 

 

 

 

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014